امکانات مرکز تخصصی آمین

سالن فعالیت های آموزشی شناختی
Image

در خارج خانه و در مراکز آموزشی و مراقبتی، برای کودکان دنیای تازه ای در حال ایجاد شدن است. به همین خاطر، قبل از ورود به دبستان، کسب برخی از مهارت های شناختی برای کودک لازم است. مهارت های شناختی مورد تاکید در مرکز تخصصی آمین عبارتند از "توجه، حافظه، و تفکر". این مهارتها کودک را قادر میسازد تا بتواند اطلاعات حسی را پردازش نموده و در عین حال (1) ارزیابی کنند، (2) تحلیل کنند (3) به یاد بیآورد، (4) مقایسه انجام دهند، و علت و معلول را تشخیص دهند. اگرچه تا حدودی رشد مهارت های شناختی به ساختار ژنتیکی کودک بستگی دارد، ولی اغلب مهارتهای شناختی قابل یادگیری میباشند.

  • توجه
    توجه کردن کودک باعث میشود تااو با یک فعالیت برای مدت زمان طولانی مشغول شود. توجه کردن مهارت شناختی مهمی است که تقریبا کودک شما در تمامی یادگیری های آینده خود بکار خواهد برد. کودکان 5 سال به پایین محدوده ی توجه 15 دقیقه ای یا کمتر دارند. تا سن ورود به دبستان، او باید توانایی برای توجه کردن را کسب کرده و نیز قادر باشد تا آنچه که موجب حواس پرتی میشود را نادیده بگیرد.

  • حافظه
    حافظه باعث میشود کودک آنچه را که تجربه کرده و یاد گرفته حفظ کند. کودکان کمتر از سن 5 سال با یادسپاری کوتاه و بلند مدت مشکل دارند.یکی از اهداف این مرکز تخصصی تقویت این مهارت شناختی از طریق فعالیت های فکری است. اما، خبر خوب آن است که با ورود به دوره دبستان حافظه بلند مدت مسلماافزایش می یابد.

  • تفکر
    توانایی تفکر شامل استدلال و یافتن راه حل است.  این توانایی کمک میکند تا کودک تشخیص دهد که آیا او آنچه را که شروع کرده است را با موفقیت انجام داده یا اینکه نیاز به درخواست کمک دارد. برای مثال، وقتی کودکی داستانی را میشنود، مهارت های کودک به او این امکان را میدهد تا تعیین کند که آیا آنچه که شنیده را بخوبی فهمیده است، یا اینکه نیاز دارد بعضی از قسمتهای داستان تکرار شود، یا اینکه برای درک بهتر بار دیگر داستان را مجددا گوش فرا دهد
Image

مرکز تخصصی رفاه کودك و خانواده آمین در حوزه مهد کودك ، پیش دبستان و خدمات مشاوره تخصصی در شهر تبریز فعالیت می نماید.

همراه ما در شبکه های اجتماعی

خبرنامه

لطفاً برای اطلاع از آخرین اخبار سایت آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نموده و بر روی دکمه اشتراک کلیک نمایید.

Slider